İçeriğe geç

Poker Taktikleri

Poker Taktikleri

Oyuna başlamadan önce oturacağınız masayı araştırmanız, izlemeniz ve okumanız gerekir. Kısacası herhangi bir bilgi sahibi olmadığınız masaya oturmamanız gerekir.

Tight agresif oyunu oynamak için en doğru tarz olur. Oyun sırasında kazanç elde etmek için her ele girmenize gerek yoktur. Az el içerisinde bulunup agresif oynamanız en doğru yöntemdir. Sonraki zamanlarda oyununuzun oturmasına yardımcı olan bir oyun şeklidir.

Poker oyna seçeneği herhangi bir limit olmadan başlamamak gerekir. Çünkü limitsiz olarak oyunun oynanması durumunda oyun çok daha acımasız bir hale gelir. Pot limit durumlarının göz önünde bulundurulması gerekir. Oyundaki en önemli amacınız para kazanmak ise o zaman en fazla kazandığınız yerde oyuna devam etmeniz gerekir. Bu sayede kazanç sağlama olasılığınız da artmış olur.

poker taktikleri
poker taktikleri

Full ring yeni başlayan kişiler için oldukça uygun olan masalardır. 5 kişi oynanan masalara oranla bu masalarda ödemeniz de daha az bir miktara sahip olur.

Zayıf oyuncuların not edilmesi gerekir. Oyunda herhangi bir masaya oturmadan önce zayıf oyuncuları arayarak online olan kişilerin masasına geçilmelidir. Bu sayede kendinizden zayıf olanları yenmeye başlarsınız. Bu da ileride kendinizden güçlü olanları yenmenize yardımcı olur.

Oyunu oynamak için en doğru zaman gecedir. Çünkü gece sonunda kaybettiklerini geri kazanmak için gereksiz bir şekilde risk alan zayıf oyuncular ile karşılaşma durumunuz da artmış olur. Bu durum da sizin kazanç sağlama olasılığınızı arttırır. Bu nedenle de tercihlerinizi bu yönde yapmanız en doğru işlem olur.

Average pot durumu yüksek olan masalar en iyi masalardır. Bu nedenle de tercih sebeplerinin arasında yer almalıdır. Kontrollü bir şekilde oynanması durumunda kazanç sağlamaya da yardımcı olur.

Masaya oturduğunuz an itibari ile karşınızda bulunan rakiplerinizin hangi masalarda oynadığı, nereli olduğu ve toplamda kaç masada oynadığı durumlarını araştırmanız gerekir. Bu durum da size avantaj sağlayan durumlar arasında yer alır. Poker sırasında adamına göre muamele yapılmalıdır. Hatta yapılabiliyorsa masayı kendinizin açması size daha fazla kazanç sağlar. Rakiplerinizi daha rahat ve daha yakından takip edebilirsiniz. Bu da size kazanç sağlayan en önemli durumlar arasında bulunur.

Tombala taktikleri ve diğer oyun taktikleri için yazılarımıza göz atabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir